Przyszła do nas wiosna!

3 marca w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski o tematyce wiosennej, celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich oraz rozpowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci.
Wszystkie dzieci nagrodzone zostały dyplomami oraz słodkimi upominkami.

organizatorkami konkursu były p. Lucyna Sauś i p. Agnieszka Stefanowicz

Dzień z kulturą…

5 kwietnia w naszym przedszkolu odbył sie teatrzyk pt” Wszystkiemu co złe, mówię nie”, podczas którego dzieci uczyły się kulturalnych zachowań. Nastepnie muzycy z Lubuskiego Biura Koncertowego przedstwili muzyczne przedstawienie pt” Co tak huczy, co tak brzmi? Gnomy, trolle oraz my”, Dzieci słuchały muzyki norweskiej oraz poznały kantele czyli starodawne instrumenty nordyckie.

Dzień Przedsiębiorczości

20 marca nasze przedszkole odwiedzili uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w ramch Dnia Przedsiębiorczości. Dowiedzieli się na czym polega praca w przedszkolu, bawili sie z dziećmi, a także pokazali dzieciom swoje zainteresowania – uczennice z klasy o profilu wojskowym zrobiły przedszkolakom musztrę.

Grosz do grosza!

Nasze przedszkole wzięło udział w XIX edycji Góry Grosza, której celem jest jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom, które doznały rozłąki z rodzinami lub tym, które są zagrożone, a w szczególności: a) pomoc dla rodzinnej pieczy zastępczej b) pomoc dla instytucjonalnej pieczy zastępczej c) usamodzielnianej młodzieży z pieczy zastępczej d) programy dla rodzin zastępczych i adopcyjnych e) programy dla dzieci jak i dla osób z ich otoczenia f) lokalne programy w zakresie pomocy dziecku i rodzinie.

Serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom za czynny udział!

Koordynator akcji P. Anna May.

Witaj Wiosno!!!


 Przyjście  nowej  pory  roku – wiosny  jest  doskonałą  okazją  do  tego,  by  uzmysłowić  dzieciom, jak  wielkie  bogactwo  niesie  ze  sobą  budząca  się  do  życia  przyroda. W naszym  przedszkolu  przygotowania  do  pożegnania  zimy  i  powitania  wiosny  zaczęły  się  kilka  dni  wcześniej.  Zmieniła  się  dekoracja przedszkola  z  zimowej  na  wiosenną.   Nie  zabrakło  również  prac  plastycznych,  dotyczących  pierwszych  zwiastunów  wiosny. 21 marca ulicami naszego miasta przeszedł korowód wiosenny, dzieci witały wiosnę i przeganiały zimę kolorowymi gaikami. W  ten  sposób  dzieci    wyraziły  swoją  radość  z  przyjścia  nowej pory  roku.

Światowy Dzień Chorych na Zespół Downa

21 marca oprócz Pierwszego Dnia Wiosny obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Chorych na Zespół Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki.
Data 21.03 nie jest przypadkowa, ponieważ w 21 parze chromosomów, osoby zdrowe mają 2 chromosomy, a osoby z Zespołem Downa 3. Dzięki pomocy rodziców dzieci w tym dniu ubrały dwie kolorowe, niepasujące skarpety na dowód solidarności z osobami chorymi na Zespół Downa. Kolorowe skarpetki miały pokazywać, że dzieci i osoby dorosłe z Zespołem Downa zmagają się z odmiennością w stosunku do reszty społeczeństwa. Dla dzieci była to ważna lekcja ucząca wrażliwości i tolerancji.

Piekę, piekę chlebusie….

15.03 z okazji Dnia św Klemensa, patrona piekarzy i cukierników dzieci z grupy Słoneczka odwiedziły piekarnię Mika w Kowalowie. Przedszkolaki mogły obserwować etapy powstawania pieczywa, dowiedziały się z jakich produktów powstaje. Mogły również brać udział przy zaplataniu chałki, która otrzymały w prezencie od pracowników piekarni wraz z innymi smakołykami.

Być Kobietą, być Kobietą….

8 marca czyli Dzień Kobiet był obchodzony w naszym przedszkolu w wyjątkowy sposób. Chłopcy pamiętali nie tylko o swoich paniach, ale także o koleżankach z grupy. Kwiaty, słodkości, uprzejmości wobec dziewczynek i pań stanowi okazję do spędzenia miłego dnia i zaangażowania dzieci do myślenia o innych. Wszystkie Panie  i Dziewczynki dziękują Chłopcom za piękne życzenia  i kwiaty.