Lato w kolorowych szatach…

06.06. 2019 r Przedszkole Jarzębinka zorganizowało konkurs recytatorski pt” Lato” . Jury w składzie: p. Beata Krynicka i p. Maria Sobańska ogłosiło po jednym pierwszym miejscu i po jednym wyróżnieniu w każdej kategorii wiekowej. Wyniki konkursu :

Zuzanna Butkiewicz – I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Wiersz pt”Letni ogródek” – opiekun p. Agnieszka Stefanowicz

Hanna Wypych – wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej . Wiersz pt”Lato” – opiekun p. Magdalena Kucza

Kacper Pietruszyński – wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej. Wiersz pt” Wesoła kąpiel” – opiekun p. Martyna Wieliczko

Dinozaurów świat niezwykły

Dnia 07.06.2019 dzieci z grupy I i VII wybrały sie na swoja pierwszą podróż autokarem, aby zwiedzic Park Dinozaurów. Spacer po leśnej ścieżce edukacyjnej sprawił dzieciom wiele radości. Oprócz przepięknej przyrody i niesamowitych przestrzeni dzieci mogły podziwiać modele największych i najbardziej znanych gatunków prehistorycznych gadów.

Witajcie w szkolnej ławce…

Dziś dzieci z zerówki udały sie do szkoły, aby bliżej ja poznać, bo już po wakacjach czeka ich pierwszy dzwonek i pierwsze lekcje. Dzieci ze szkoły przygotowały program artystyczny, przedszkolaki zwiedziły klasy, świetlicę szkolną i bibliotekę. Życzymy przyszłym uczniom dużo sukcesów!

W zdrowym ciele, zdrowy duch…

Dziś dzieci z grupy VI pod opieką p. Iwony Hyży i p.Magdaleny Kuczy wzieły udział w Międzyprzedszkolnej Olimpiadzie pt” Zdrowy przedszkolak, to wysportowany przedszkolak” zorganizowanej przez szkołę w Kowalowie. Przedszkolaki złożyły uroczytą przysięgę, że będa walczyć uczciwie i wytrwale. Dzieci zostały nagrodzone medalami i pamiątkowymi dyplomami. Zmęczeni trudami zawodów uczestnicy otrzymali poczęstunek i pełni dumy wrócili do przedszkola.

Wszystkie dzieci nasze są…

31.05. 2019 był dla naszych przedszkolaków wyjątkowym dniem, ponieważ obchodziliśmy w tym dniu Dzień Dziecka i Dzień Sportu. Gościlismy w naszym przedszkolu trzech wyjątkowych gości: P. Karolinę Falkowską – instruktorkę Zumby, pana Martina Orczyka – trenera piłki nożnej, oraz tatę naszego przedszkolaka – pana Marcina Kuczyńskiego – trenera sztuk walki. Dzieci miały możliwość aktywnie spędzić czas, dbając o swoją sylwetke i zdrowie. Pani Dyrektor zadbała o słodki poczęstunek na koniec intensywnych treningów.

Mini Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Przedszkolaków

W ramach współpracy polsko niemieckiej między gminami partnerskimi Rzepin – Hoppegarten już po raz drugi zorganizowany został między przedszkolny turniej piłkarski. W grze zmierzyły się starszaki Przedszkola Samorządowego nr 2 w Rzepinie, Oddziału Przedszkolnego w Kowalowie, Przedszkola w Birkenstein i Przedszkola nr 3 „Jarzębinka” w Rzepinie – które było gospodarzem rozgrywek. Tegoroczną imprezę otworzyli: Pani Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 3 „Jarzębinka” w Rzepinie, Burmistrz Rzepina Sławomir Dudzis oraz Burmistrz Hoppegarten Karsten Knobbe.Po zaciętej rywalizacji zwycięzcą została drużyna gospodarzy, która z rąk burmistrzów otrzymała ogromne trofeum. Nasze przedszkole zajeło II i III miejce. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki a po wręczeniu nagród sportowcy mieli okazję zintegrować się przy wspólnym grillowanym posiłku . Żródło :
https://.facebook.cwwwom/pg/GminaRzepin/photos/?tab=album&album_id=1933289256775290

Idziemy do Zoo…

30.05.2019 Grupa V i VI wybrały się na wycieczkę do Zoo do Poznania, gdzie zwiedzały zwierząta w nim mieszkające, oprócz tego dzieci miały możliwość przejechania się kolejką, co sprawiło im mnóstwo radości.

Nauka przez zabawę

28.05.2019 r. grupa II i IV odwiedziły Deli Park, a w nim mnóstwo atrakcji – park miniatur najbardziej znanych budowli światowych, Mini zoo, Podniebna Eko – wioska, miniatury owadów i zwierząt prehistorycznych, aleja bajkowa. Dzieci wróciły pełne wrażeń.